Wakacyjne wspomnienia pomagają przetrwać każdy deszcz, pluchę, rozgonić chmury i zimne dni, a nawet najgorszy nastrój. Dzieci z rościszowskiej biblioteki w czasie piątkowych zajęć odczarowały wrześniowe chłody postanowiły powrócić choć na chwilę do wakacyjnego lenistwa, beztroski i przygody. Przy dźwiękach szumu fal wysłuchały opowiadania o wakacjach małej Noi, która zachęciła do zabaw plastycznych i ruchowych na „plaży”, w „górach” i nad „jeziorem”. Natomiast „Wielka księga morskich zwierząt” pokazała jakie bogactwo kryje się w głębinach i zainspirowała do wykonania kolorowej meduzy. Energia i dobry humor dzieci najlepiej świadczą o udanym czasie letniego wypoczynku.