APEL DO GRZYBIARZY

Widzieliście kiedyś grzyba w butach? Uprzedzając wątpliwości – nie, nie jest to zabawa słowem, mamy na myśli te prawdziwe, rosnące w leśnym runie lub na podmokłych łąkach. Nie widzieliście? My też nie. Przestańcie więc mówić o grzybach, że stoją na jednej nodze. Muchomory, prawdziwki czy inne gąski, kozaki nie mają nóg! Mają za to trzony upstrzone gruzełkami, czyli drobnymi, ziarnistymi tworami na ich powierzchni. Gruzełki występujące na trzonie grzyba nie mają nic wspólnego z gruźlicą. Nie musicie się zatem niczego złego obawiać.

Słowo to zostało wybrane do naszego cyklu #słówkoTYGODNIA z dwóch powodów – uroczego brzmienia i sezonu grzybowego. A propos – wiecie jak witają się grzybiarze? Pięknego dnia!

APEL DO GRZYBIARZY