Maksymalizacja szczęścia – stan, do którego powinniśmy dążyć. Minimalizować smutki, osiągać najlepsze efekty, żyć dobrze, żyć pięknie. Czy to nie cudowna wizja? Szkoda, że realizacja jest ciężka do osiągnięcia. Utylitarysta to taka osoba, która właśnie dąży do zaspokojenia potrzeb (nie tylko tych niezbędnych), ale robi to w sposób praktyczny. Utylitaryzm to stan, w którym ważna jest użyteczność człowieka dla ogółu, przyczynianie się do pomnożenia szczęścia innych, nie wyłączając przy tym dbania o własne interesy oraz zaspokajania swoich potrzeb. Czyli tak naprawdę… utopia L Niestety, ludzie dzisiaj myślą tylko o sobie i bardzo często kosztem innych ludzi. Pamiętajcie, lepiej być utylitarystą niż zimnym egoistą.