Z okazji "Wielkiego dnia pszczół" w niedzielę na parkingu Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Pieszycach odbył się pokaz "Filmu o pszczołach".  Oprócz wartości rozrywkowej film miał także edukacyjne przesłanie - gdyby nie ciężka praca pszczół, na świecie nie byłoby kwiatów, owoców i warzyw. Te pracowite owady są nam bardzo potrzebne, a my im! Musimy dbać o siebie nawzajem.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Boxmet” Piskorzów we współpracy z partnerem projektu - Miejską Biblioteką Publiczną - Centrum Kultury w Pieszycach.

Wydarzenie "Wielki Dzień Pszczół" zostało zrealizowane w ramach projektu grantowego Nasze Góry Sowie" współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020