Ludowy Klub Sportowy „Boxmet” Piskorzów we współpracy z partnerem projektu Miejską Biblioteką Publiczną – Centrum Kultury w Pieszycach bardzo dziękują za sobotnie spotkanie. Działo się! To było prawdziwe święto pszczół. Uczestnicy spotkania złożyli swoje własne domki dla pszczół murarek oraz innych pożytecznych owadów. Po trudnej pracy czekała pyszna "lemoniada" oraz wspaniałe pszczele słodkości. Na drogę do domu można było zabrać ze sobą miód, świeczkę czy krem z propolisu.

Mieszkańcy naszego powiatu (i nie tylko!) poznali tajniki życia tych niezbędnych dla nas owadów, które były obecne na spotkaniu osobiście!

Wydarzenie "Wielki Dzień Pszczół" zostało zrealizowane w ramach projektu grantowego Nasze Góry Sowie" współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020