Zabawa w kolory to strzał w dziesiątkę, gdyż maj mieniący się feerią barw sprawił, że dzieci z rościszowskiej biblioteki w czasie piątkowych zajęć 3 czerwca postanowiły wybrać się w krainę wyobraźni. By odkryć magię kolorów wystartowaliśmy czytając, a raczej bawiąc się wyjątkową książką Herve`a Tulleta „Kolory”. Daliśmy się wciągnąć w akcję i „na sucho” palcami uczyliśmy się mieszania kolorów bez brudzenia rąk. Dmuchając rurką poruszaliśmy gąsieniczkę i kręciliśmy własnoręcznie wycięte, uśmiechnięte słońce. Skonstruowaliśmy „uciekające kolorowe stopy” i tęczę na niebie, a wygibasy w gorących rytmach dały wiele energii, radości i optymizmu, bo warto odwiedzać bibliotekę by uczyć się w niej i bawić.