Brat wuja siostry męża ciotecznego to… nie mamy zielonego pojęcia. Ale wiemy, jak nazywa się ojciec żony – świekier. A świekra to jego żona, czyli matka panny młodej. W dawnych czasach każda osoba w rodzinie miała swoją specjalną nazwę. Inną osobą był wujek (brat matki lub mąż ciotki), stryjek (brat ojca), inną babka (matka, ciotka, lub stryjenka matki lub ojca). Dzisiaj nazewnictwo członków rodziny zostało uproszczone i skrócone, i właściwie bardzo dobrze – wujek to praktycznie każdy męski krewny, ciocią może być zupełnie obca kobieta. Teść wyparł świekra. Niektórzy po ślubie nazywają rodziców swojego partnera czy partnerki po prostu… mamą i tatą, to bardzo miły i uroczy zwyczaj. A wy jak zwracacie się do swoich świekrów i teściów?