Pszczoła – najważniejszy owad na świecie. Gdyby nie te małe pracusie nie mielibyśmy cudownie słodkiego miodu, ale co najważniejsze bez nich nie byłoby jabłek, malin, truskawek a nawet oleju czy kawy – słowem 1/3 żywności na świecie. W ostatni piątek 6 maja w rościszowskiej bibliotece dzieci uczestniczące w zajęciach uwijały się jak pszczółki bawiąc się, tworząc i ucząc: jak pracują pszczoły?, gdzie zbierają nektar i pyłek?, oraz jak zapylają kwiaty wielu roślin?. 🌸Dzieci oprócz przenoszenia pyłku z kwiatka na kwiatek, wycinały, odciskały i wyklejały pszczółki, ćwiczyły rzuty do plastra miodu i malowały folią bąbelkową ule z bzzy…czącymi pszczółkami. Dzieci delektowały się pyszną lemoniadą z cytryną i miodem i ćwiczyły małą motorykę tworząc niezwykłe plastry miodu, kończąc stwierdziły, że dopóki są pszczoły – jest życie!