Reminiscencja to ciekawe zjawisko polegające na tym, że lepiej pamiętamy to, co wydarzyło się wiele lat temu, niż to, co wydarzyło się wczoraj. Co ciekawe, częściej dotyczy wspomnień przyjemnych, pozytywnych, niż tych przykrych. W literaturze i sztuce reminiscencja to nawiązywanie do scen lub postaci już zaistniałych w innych dziełach, np.: motyw „Sezamie, otwórz się!”. Czytaliście książkę o Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu? Główny bohater spotyka m. in. Czerwonego Kapturka oraz Babę Jagę – myślicie, że to przykład reminiscencji? A może znacie inne historie, gdzie bohaterowie książek spotykają się ze sobą? Koniecznie dajcie nam znać! Pięknego dnia.