Wiosna to świetny czas, aby pobudzać naszą aktywność i chęć do życia. Tak było w ostatni piątek 22 kwietnia w rościszowskiej bibliotece, gdzie energię dzieci wykorzystały najpierw do ćwiczeń bocianich kroków i żabich skoków kto dalej i wyżej. Chwilą relaksu było przeczytanie i rozmowa na temat prac ogrodowych i zwiastunów wiosny w ogrodzie Krecika Kacperka.  Szpiegując wiosnę dzieci łowiły i zbierały szczypcami kwiaty i motyle, oraz rysowały zakodowany kwiat.  Na koniec powstała wyklejana sowa symbol naszych gór, której miejscem była namalowana i wyklejona kwiatami i motylami łąka. Zabawa i nauka idąc w parze pobudza i sprawia, że wiedza zostaje w pamięci i rozbudza do obserwacji przyrody.