Nasze najnowsze słówko tygodnia (a raczej wyrażenie) sprawia nie lada problem użytkownikom języka polskiego. Co ciekawe, można je zapisać bardzo niepoprawnie a… dobrze. Chodzi o wyrażenie „ożeż ty!”, jest to wykrzyknienie o charakterze ekspresywnym, czyli takie, w którym występują dwie partykuły wzmacniające „że” (druga w postaci „ż”, gdyż stoi po „e”, czyli po samogłosce). Możemy go użyć, kiedy nasz interlokutor wprawi nas w oburzenie, zdenerwuje lub wyprowadzi z równowagi. Ciekawostka polega na tym, że pisząc to wyrażenie z błędami: „orzesz ty” – też zapisujemy je poprawnie, ale tylko w wypadku, kiedy chodzi o pole orne, mając na myśli czasownik „orać”. Warto o tym pamiętać, by nie popełnić zabawnej gafy i nie zostać językową gapą. Pięknego (mimo, że deszczowego) dnia!