Święta wielkanocne to czas wielkiej radości, wzniosłego nastroju, a także czas pięknych naznaczonych symboliką tradycji chrześcijańskich. Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. Tak było w miniony piątek 8 kwietnia w rościszowskiej bibliotece, gdzie oprócz przypomnienia dlaczego i jak obchodzimy w naszych domach Wielkanoc dominowała radość, zabawa, oraz ćwiczenia sprawności fizycznej i manualnej. Było: szukanie, turlanie i niesienie na łyżce jajeczek na czas, z eko plastycznych prac dzieci wyczarowały króliczka, mega kurczaka i wykleiły duuużą pisankę. Najwięcej radości sprawiła żonglerka pisankami i zabawa w strusie jajo na żyłce. Kto nie był niech żałuje.