Nasze #słówkoTYGODNIA niektórym może wydawać się banalne, jednak są jeszcze amatorzy cytrusów, którzy mają z tym niemały kłopot… czy zjeść na deser pomarańczę czy pomarańcza? A może pomarańcz? Co kryje się w sałatce owocowej? Śpieszymy z pomocą – Pomarańcza to zdecydowanie Pani, owoc jest rodzaju żeńskiego. Skąd wziął się Pan Pomarańcz? Kolor skórki tego sycylijskiego przysmaku jest rodzaju męskiego. Zapamiętajcie raz na zawsze – na talerzu o kolorze pomarańczowym apetycznie wyleguje się TA słodka pomarańcza. A TEN kolor na talerzu to pomarańcz. Smacznego i pięknego dnia!