Kto chce smoczy kraj odwiedzić, musi wszystkie słowa śledzić i uwierzyć w dobre smoki, robiąc czarodziejskie kroki… to zaklęcie przeniosło dzieci z rościszowskiej filii biblioteki w świat krakowskich baśni i legend. Być w Krakowie i smoka nie widzieć? Dzieci z rościszowskiej biblioteki były i spotkały podczas wspólnego czytania legendy o smoku spod wawelskiego grodu. Ciekawe zabawy w łowienie puzzli i zgadywanie bohaterów legendy, przebijanie balonów, oraz smoczy taniec były energetycznym zastrzykiem na czas jesiennej pluchy. Dmuchanie smoka ziejącego ogniem pomogło w ćwiczeniu dykcji, a wspólne pieczątkowanie i paluszkami malowanie sympatycznego smoka było niemałą atrakcją „smoczych” zajęć.