Rozpoczął się listopad – oficjalnie możemy już zaopatrywać się w świąteczne swetry, skarpety, bombki, ciasteczka i inne fidrygałki czy cynamonowe wiktuały. Ten czas oczekiwania jednak nie dla każdego jest… radosny. Znacie Ebenezera Scrooge’a? Ten niezbyt miły starzec zasłynął ze swojej nienawiści do ludzi i świąt – „Bah! Humbug!” zdarzyło mu się wykrzyczeć właśnie w odniesieniu do Świąt Bożego Narodzenia. HUMBUG to oszustwo, kłamstwo i zwyczajna blaga. Słowo pierwszy raz odnotowano pod końcu XVIII wieku w slangu młodzieżowym (nie tylko język polski jest giętki i plastyczny ;)) Dzisiaj mianem tym określamy manipulacje i oszustwo. Coś, co ma zamydlić nam oczy. Jest to zwyczajne kłamstwo, fotomontaż użyty do niecnych celów, fortel. Zwyczajny koń trojański bez smaku i fantazji. Kochani, nie dajcie sobą manipulować. Pięknego dnia!