Jesień na dobre zagościła na dworze, w kalendarzu i… rościszowskiej bibliotece. W czasie piątkowych zajęć 29 października dzieci bawiły się wszystkimi kolorami, które o tej porze czarują i zachwycają. Pytania: dlaczego drzewa gubią liście, skąd te kolory i jak szumi jesienny las zainspirowały do radosnej twórczości, oczywiście ze wszystkiego czego jesienią nie brakuje. Były ciekawskie jeżyki, uśmiechnięte ślimaczki, malowany liśćmi i paluszkami kolaż na „drewnianej” kartce, oraz wspólna praca: wesoły dąb, w którym w ruch poszły foliowe pieczątki i oczywiście palce. Najwięcej frajdy sprawiło sprytne przechodzenie przez sieć pajęczyny, wrzucanie orzechów do dziupli, oraz mierzenie ile dzieci urosły dzięki miarce z projektu: Mała książka wielki człowiek.