Jak wam minął dwudzionek kochani? Mamy nadzieję, że wspaniale. Może udało wam się zrobić dla innych coś dobrego? Pomóc sąsiadce w zakupach? Uratować kociaka z wysokiego drzewa? Podać piłkę wykopaną przez płot? Uratować kogoś z opresji? Ocalić miasto przed złem? Jeżeli udało się wam zrobić coś podobnego, to możecie się określić mianem RiGCzu. Jest to młodzieżowy popularny skrót określający „Rozum i Godność Człowieka” – tak opisujemy coś dobrego, honorowego i godnego. „Z RiGCzem” – czyli z szacunkiem i powodzeniem. Jeżeli usłyszycie coś podobnego pod swoim adresem nie obrażajcie się, tylko podziękujcie – znaczy, że zostaliście zauważeni i docenieni. Język polski jest płynny i giętki, nieustannie się zmienia. Niektóre słowa idą w zapomnienie ustępując miejsca nowym określeniom. Nie ma co się przed nimi bronić, powinniśmy iść z duchem czasu oczywiście przy zachowaniu szacunku i pokory dla naszej tożsamości kulturowej. Pięknego dnia i pamiętajcie – dobro wraca!