Zebry to jedne z ulubionych bohaterów książeczek dla dzieci. 15 października w rościszowskiej bibliotece było… czarno – biało, a to za sprawą naszej bohaterki „Zapominalskiej Zebry Agatki” z książki „Czytamy od A do Z”, która w zabawny sposób opowiedziała czy zebra jest czarna w białe paski, czy też biała w czarne? Hmmm…? Rozbudziło to naszą ciekawość i dowiedzieliśmy się, że jej nastrój można odczytać po uszach, ucieka w zygzakowaty sposób, zagrożona potrafi być złośliwa, może kopać i gryźć. Jednak nie można jej odebrać wyjątkowości, wdzięku, oraz mistrzostwa w kamuflażu. Dzieci bawiły się świetnie, był taniec dzikich zwierząt, zabawy ruchowe i zręcznościowe, prace plastyczne pomogły się wyciszyć i wsłuchać w odgłosy dżungli. Na koniec dzieci stwierdziły, że najfajniej jest zebrę malować…widelcem - wyszło super!