Rzekomo dobierając przyjaciół, szukamy u nich cech podobnych, jak u siebie. Robimy to zupełnie nieświadomie. Jedna z teorii, jaką znaleźliśmy mówi o dobieraniu partnera na podstawie bliźniaczych liter w imieniu bądź nazwisku. Ludzie, którzy mają wspólne cechy, zainteresowania, upodobania powinni się dobrze dogadywać. Paralele to właśnie podobieństwa, analogie. Przykładowo - miał tak samo długie nogi jak nos. Można złamać nogę normalnie, można złamać koncertowo - tak samo jak nos. Jednak patrząc na grupy przyjaciół, bardzo rzadko zdarza się, by wszyscy mieli podobny gust. W powiedzeniu, że przeciwieństwa się przyciągają także jest wiele prawdy. Głównie chodzi o to, żeby wyznawać wspólne wartości i szanować siebie nawzajem. Pięknego dnia!