Niebieski szlak
Wszystkich wielbicieli poezji oraz górskich wycieczek zapewne ucieszy informacja, że od 1. sierpnia 2021r., na niebieskim szlaku prowadzącym na Wielka Sowa będzie można znaleźć wiersze naszych lokalnych poetów. Dzięki uprzejmości Panów Tadeusza Żurawka oraz Adam Lizakowski, wraz ze współpracą z Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Pieszycach, a także Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Jugów - Lasy Państwowe, na szlaku znajdziecie Państwo oznaczone na niebiesko kartki z wybranymi dziełami. Projekt „Niebieski Szlak” ma na celu promocję lokalnych twórców, czytelnictwa oraz Gór Sowich. Wśród wybranych tekstów znalazły się fragmenty opisujące piękno naszych gór oraz życie twórców. Serdecznie zapraszamy na szlak prowadzący z Przełęczy Walimskiej na sam szczyt Wielkiej Sowy. Zachęcamy także do fotografowania się z publikacjami oraz oznaczanie ich w mediach społecznościowych hasztagiem #niebieskiszlak.
Miłej zabawy!

Niebieski szlak