Już w starożytności ludzie wiedzieli, że bycie EKO jest SPOKO. Np.: Kleopatra i Cezar! Ona grawerowała tabliczki pięknymi hieroglifami miłosnymi, on po ich starciu przelewał na kamień gorące wyznania i zapewnienia. Oczywiście spójrzcie na tą opowiastkę z przymrużeniem oka… Ale gdyby puścić wodze fantazji, mogłoby tak być. Nasze #słówkoTYGODNIA oznacza wtórne użycie papieru. Po starciu z pergaminu jego pierwotnej treści, używano go ponownie. Bardzo ekologicznie i oszczędnie! Słowo PALIMPSEST ma jeszcze inne znaczenia – w planetologii oznacza strukturę geologiczną powstałą w wyniku przekształcenia dawnego krateru na księżycach lodowych, w medycynie natomiast zanik pamięci w wyniku upojenia alkoholowego. Czyli za każdym razem oznacza utracenie pierwotnej formy. Czy w swoim otoczeniu dostrzegacie przykłady wtórnego użycia materiałów bądź surowców? Koniecznie dajcie nam znać. Pięknego dnia!