W rościszowskiej bibliotece uczestnicy spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki zapragnęli skorzystać ze wspaniałych darów natury rosnących na łąkach, rowach, czy przydomowych ogrodach. Jak zadbać o spiżarnię by przez cały rok cieszyć się zapachem lata, co można zamknąć w słoiczkach, co suszyć, mrozić i jakie cudeńka z tego wszystkiego wyczarować, by było zgodnie z mottem książek Agnieszki Cegielskiej z cyklu „Naturalnie” - ku zdrowotności i życia radości.

„Jak smakuje życie? Miłością, wiatrem, ziołami i wspomnieniem dzieciństwa. Malinami, leśnymi grzybami i świeżo upieczonym chlebem…” - tak Agnieszka Maciąg zaprasza do przeczytania swoich książek z cyklu Smaki: Szczęścia, Miłości, Zdrowia, Świąt i innych mówiących o tym jak żyć w zgodzie z naturą, korzystać z jej darów, by nie było to celem samym w sobie i chwilową dietą „cud”, ale stylem życia. W bibliotece było smacznie i zdrowo, pachniał świeży chleb z czarnuszką, warzywne pesto z komosą białą, potoczną lebiodą, fasolowe ciasto z mąka gryczaną, „swojskie” soczki, domowe przyprawy, a nade wszystko dobra energia tak nam dzisiaj potrzebna.