Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, średnia długość życia w Polsce wynosi ok 80 lat (dla kobiet i mężczyzn). Nie prowadzimy tych statystyk, a nawet wypadamy raczej średnio na tle innych krajów Unii Europejskiej. Na długość naszego życia wpływ ma wiele czynników – odżywianie, używki, tryb życia, stres… I na tym ostatnim chcielibyśmy się dzisiaj skupić. Stres ma bardzo negatywne skutki dla naszego życia i zdrowia! Oprócz kiepskiego samopoczucia może wywoływać także wiele chorób, a nawet prowadzić do… Śmierci. Co ma wspólnego stres i nasze #słówkoTYGODNIA? Bardzo dużo! Kłótliwość, awanturnictwo, wszelkie pyskówki i podżeganie do afer, oprócz tego, że niektórym dostarcza (ubogiej) rozrywki – prowadzi do ogromnego stresu (co ciekawe, dla każdej ze stron). Może zamiast wykłócać się z byle powodu, zamiast powodować sytuacje niemiłe, stresujące i nie mające żadnego pozytywnego wydźwięku – skupmy się na tym, co w życiu ważne? Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne oraz fizyczne – stres może jedno i drugie zniszczyć. Pięknego dnia!