Biblioteczne ziółka… - to dzieci, które w czasie zajęć w filii biblioteki w Rościszowie 18 czerwca buszowały po łące szukając najpiękniejszych okazów kwiatów i ziół. Uczyły się rozpoznawać ich zapachy i nazwy, a najważniejsze jak wykorzystywać gdy boli brzuszek, mamy katar czy potrzebujemy ukojenia nerwów. Po wykonaniu barwnej kompozycji ziołowej dzieci zapamiętały nazwy pospolitych, ale wyjątkowo uroczych maków, chabrów i rumianków. Świetną zabawą stało się malowanie łąki, kiedy w ruch poszły nie tylko farby, pędzle, ale palce i dłonie – bo dla prawdziwych artystów nie ma ograniczeń. Po tańcach i harcach na łące przyszedł czas na słuchanie relaksujących odgłosów lasu i szklaneczkę pysznej cytrynowo - ziołowej lemoniady, cudownie gaszącej pragnienie naszych bibliotecznych ziółek.