„Codziennie rano, kiedy wstaję, jem śniadanie
Media mi mówią, że mieszkam w terrorystanie
Wciąż bombardują mnie fatalne wiadomości
O zagrożeniach i o upadku ludzkości”

O ile w dalszej części tekstu wokalista deklaruje, że się nie boi – my jesteśmy przerażeni. Szczególnie, że większość afer, katastrof, defraudowania publicznych pieniędzy wynika ze zwykłego… dyletanctwa! Nasze #słówkoTYGODNIA określa ludzi, którzy nie mając zielonego pojęcia na dany temat, udają ekspertów. Wystarczy włączyć telewizję, żeby posłuchać wypowiedzi specjalistów od wszystkiego. Ciekawe, że później nie można zweryfikować ich kompetencji ponieważ… nie istnieją 🙃(jak w przypadku słynnego projektanta mody). Na tematy związane z kobietami wypowiadają się mężczyźni, na tematy związane z wybielaniem zębów pani, która ma założone licówki, na tematy związane z edukacją pedagodzy, którzy wysyłają niepełnosprawne dzieci do domu (przy okazji wizyty w szkole… specjalnej).
Doceniajmy ludzi mądrych, czytajmy książki, bądźmy otwarci na dyskusję. Wtedy unikniemy wielu przykrych sytuacji… Czasami zwyczajnie, po ludzku, wystarczy wysłuchać, co do powiedzenia ma druga strona. Pięknego dnia! 🌹☀️

„Codziennie rano, kiedy wstaję, jem śniadanie
Media mi mówią, że mieszkam w terrorystanie
Wciąż bombardują mnie fatalne wiadomości