„Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską” mawiał Aureliusz Augustyn z Hippony. Każdy z nas może popełnić błąd, każdy z nas może się pomylić. Ale świadome i uparte trwanie w obłędzie nie jest powodem do dumy czy chwały. Nasze #słówkoTYGODNIA oznacza różnego rodzaju błądzenie, pomyłki. Aberracja ma wiele znaczeń - od patologicznego odstępstwa od norm moralnych i społecznych, poprzez wadę soczewek w urządzeniach optycznych, na zjawisku pozornego ruchu położenia kątowego ciał niebieskich kończąc. Czyli szeroko pojęte odstępstwa od normy. Pamiętajcie – każdy może popaść w różne wariacje 😉ale przyznanie się do błędu, przeproszenie i zadośćuczynienie sprawia, że błąd nie zamienia się w patologię i dewiację. Ciekawym przykładem mogą być słowa Macieja Maleńczuka:

„Ja jestem Pan Maleńczuk, syn Edwarda,
Moja głowa to bomba, a pięść to petarda,
Ja nie gram rock and rolla, rock and roll to syf,
Homo znaczy człowiek, a twist to twist,
Więc podaj falę w pozytywnej relacji,
Bez zbędnych męsko-męskich aberracji,
Homo znaczy człowiek, a ty szukasz sensacji,
Nie znajdziesz żadnych tego typu rewelacji.”

Pięknego dnia! ☀️☀️

„Ja jestem Pan Maleńczuk, syn Edwarda,
Moja głowa to bomba, a pięść to petarda,
Ja nie gram rock and rolla, rock and roll to syf,
Homo znaczy człowiek, a twist to twist,
Więc podaj falę w pozytywnej relacji,
Bez zbędnych męsko-męskich aberracji,
Homo znaczy człowiek, a ty szukasz sensacji,
Nie znajdziesz żadnych tego typu rewelacji.”

Pięknego dnia! ☀️☀️