Czas dinozaurów fascynuje nieprzerwanie od lat. Dnia 30.11.2018r. dzieci z rościszowskiej biblioteki wyruszyły w fascynującą podróż w prehistorię. Aby przybliżyć klimat epoki dzieci obejrzały prezentację multimedialną, gdzie usłyszały groźne odgłosy walczących gadów, poznały wiele ciekawych faktów z życia: od groźnych mięsożerców np. tyranozaurów, po łagodniejsze roślinożerne diplodoki czy opancerzone stegozaury. Zabawa w wykopaliska pozwoliła wcielić się w małych paleontologów, gdzie za pomocą pędzelka dzieci odkrywały prehistoryczne „skamieniałości”. Niemałą rolę w poznawaniu zaginionego świata gigantów miały przedstawione książki: ”Nauka i zabawa – dinozaury”, oraz „ Chodź z nami popatrzmy na dinozaury”, czy „ Zwierzęta, które zniknęły”. Dzieci popisały się sporą znajomością tych znanych i mniej znanych bajkowych postaci dinozaurów:” Barneya”,” Dyzia”czy „Denvera”. Na zakończenie wykonały zabawną pracę plastyczną „ Jaszczurek Jurek”. W trakcie twórczej pracy wysłuchały krótkiego opowiadania z książki o bardzo strachliwym, małym jaszczurku, któremu udało się pokonać swoje słabości jak przystało na dalekiego kuzyna wielkich dinozaurów.