„Dzień Pluszowego Misia” za nami. To bardzo miłe i sympatyczne święto. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. W dniu 27.11. 2018r w Bibliotece, dzieci z kl. I Szkoły Podstawowej Nr 1 wraz z Paniami , Aleksandrą Bartelak i Ireną Kmiotek , poznały misiową historię, którą przedstawiła prowadząca spotkanie Pani Grażyna Król. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i największy przyjaciel dziecka. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją wykorzystywać w bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele misiowych postaci i opowieści takich jak: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek i inne. Dzieci z przyjemnością przeglądały w naszej bibliotece książeczki o misiach. Ale największą frajdę sprawiły im czekoladowe misiowe brzuszki, do których musiały dorysować głowę, nogi i łapy. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali od „Misia Paddingtona”, zakładki do książek - „czerwone budki telefoniczne”.