W ramach projektu KULTURA DOSTĘPNA w MBP-CK w Pieszycach odbył się spektakl DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, w którym uczestniczyły dzieci z pieszyckich szkół.

DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu. To międzypokoleniowy obraz relacji, ukazujący jej piękno i szczerość intencji.

Po spektaklu odbyła się rozmowy z publicznością oraz warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.