Pasje pań spotykających się w rościszowskiej bibliotece dnia 26.10.2018r jak się okazuje są nieprzeciętne. Jak przystało na prawdziwe gospodynie czarują w kuchni, gotują, pieką, przetwarzają co tylko można ususzyć czy zawekować na zimę. Potrafią zadbać o ogród i nie zapomniały jak można posługiwać się igłą czy szydełkiem tworząc serwetki, makatki a nawet wyszywane obrazy. Nie da się ukryć, że najwięcej energii i pasji poświęcają najbliższym, lubią gotować i eksperymentować w kuchni. Chętnie dzieliły się ciekawymi przepisami na dania obiadowe, ciasta nawet nalewki. Aby nie być gołosłownym panie zainspirowały upieczenie przez dzieci smacznej pizzy oraz ciekawego torcika z dodatkiem dyni. Poświęcenie czasu i sił pasjonującym nas zajęciom sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, a przez to ciągle się doskonalimy i samorealizujemy. Uczestniczki podpisują się pod słowami piosenki oddającymi charakter kobiet czynnych: „ Jestem kobietą, wodą, ogniem, burza, perłą na dnie, wolna jak rzeka…” Aby dorośli mogli porozmawiać dzieci muszą mieć zajęcie z pasją wykonały jesienny witraż z liści, do zabaw sensorycznych dla sprawnych rączek posłużyła słusznych rozmiarów dynia.