W dniu 12 października 2018 roku, dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Pieszycach wraz z Siostrą Małgorzatą Krzywdą i Panią Anną Polańską, odwiedziły naszą bibliotekę. Dla przedszkolaków, było to pierwsze spotkanie z Legendą o Św. Kindze. Dzieci smakowały sól, dowiedziały się skąd się wzięła w Polsce i z uwagą wysłuchały głośno czytanej przez Panią Grażynę Król, baśni Władysława Ludwika Anczyca „Wiano Świętej Kingi”. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły w trakcie inscenizacji baśni. Był król węgierski, księżniczka Kinga, trębacze, Bolesław Wstydliwy oraz posłowie. Zwieńczeniem zabawy było wesele Bolesława i Kingi oraz wykonanie pamiątkowych pierścieni.