Wprowadzanie dzieci w świat książek, rozpoczyna się od wczesnych lat, zwłaszcza w przedszkolach literatura towarzyszy dzieciom prawie na co dzień. W dniu 26 września 2018 roku, dzieci z Przedszkola Nr 2 w Pieszycach wraz z Panią wychowawczynią Małgorzatą Marynowicz i Panią Iwoną Hulaj, odwiedziły pieszycką książnicę. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w tym wyjątkowym miejscu. Dzieci z uwagą wysłuchały głośno czytanej przez Panią Grażynę Król, baśni Władysława Ludwika Anczyca „Wiano Świętej Kingi”. W trakcie czytania, kilku odważnych przedszkolaków, wzięło udział w inscenizacji utworu. Był król węgierski, księżniczka Kinga, Bolesław Wstydliwy oraz posłowie. Największe zainteresowanie wśród dzieci, wywołał cudowny, świecący pierścień Św. Kingi. Na zakończenie tego baśniowego spotkania, wszystkie przedszkolaki otrzymały „pierścienie Św. Kingi”, oczywiście cukierkowe. Dzieci żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, ale z rodzicami, by zapisać się do Biblioteki i wypożyczyć książki.