Czas wakacji już za nami. Dzieci z rościszowskiej biblioteki w czasie piątkowych zajęć dnia 7.09.2018r mogły choć na chwilę przenieść się do ciepłych wspomnień, morskiej bryzy i zabaw na plaży. Przy dźwiękach szumu fal wsłuchiwały się w czytany tekst książki pt.” Tajemnica morskiej groty”, wymieniały jakie skarby można znaleźć na plaży oraz jakie zwierzęta zamieszkują morskie głębiny. Opowiadały jak przyjemnie jest bawić się na ciepłej nadmorskiej plaży demonstrując samodzielnie wykonane piaskowe babki. Wspólnie z rodzicami wykorzystując różne techniki plastyczne przedstawiły swoją przestrzenną wizję flory i fauny morskiej czego uzupełnieniem były wykonane z kolorowego papieru super ośmiornice. W trakcie zajęć dzieci tryskały nagromadzoną w czasie wakacji energią i dobrym humorem widać czas ten był udany – co na pewno przyda się na na słotę i zimowe dni, które przed nami.