Dnia 07.09.2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Pieszycach, odbyło się NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA” Stefana Żeromskiego. Jak co roku, patronat nad tą ogólnopolską akcją objęła para prezydencka, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Z tej okazji Biblioteka otrzymała specjalny plakat i stempel upamiętniający to wydarzenie. Odpowiednia scenografia tzn. dworek w Nawłoci, przeniosły nas w czasy głównego bohatera utworu, Cezarego Baryki. Mała inscenizacja i wspólne czytanie fragmentu „Nawłoć’, w wykonaniu uczniów Gimnazjum oraz naszych czytelników, było ciekawym doświadczeniem, szczególnie w trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Spotkanie prowadziła Grażyna Król i Joanna Mrzygłód. Dziękujemy Pani Krystynie Szostak, czytelnikom Biblioteki za zaangażowanie się w tą wyjątkową akcję promującą czytelnictwo.