INFORMACJE DLA KANDYDATÓW
TEATR NA LEWĄ rozpoczyna kolejny sezon działalności, wznawia zajęcia 7 września 2018 r. i przyjmie adeptów!

Przyjmujemy kandydatów, którzy mają 15 lat, czasem jednak robimy wyjątki dla nieco młodszych - trzeba wtedy indywidualnie porozmawiać. Prowadzimy warsztaty uczące języka teatru (wśród zajęć są między innymi: elementarne zadania aktorskie, analiza i interpretacja tekstu, dykcja i emisja głosu, praca z rekwizytem) i tworzymy spektakle prezentowane na scenie Centrum Kultury w Pieszycach oraz w innych miastach.. Uczymy się i robimy „teatr dla życia”, to znaczy po to, żeby spotkać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i razem, poprzez teatr, opowiedzieć innym o tym co nas nurtuje, a przy okazji pozbywać się nieśmiałości, nauczyć się współpracy w grupie, zgłębiać złożoną rzeczywistość i mówić (językiem teatru) jak ją rozumiemy, otwierać się na rozmaite teksty kultury, a przy tym się dobrze bawić. Predyspozycje i umiejętności nabyte na zajęciach Teatru Na Lewą sposobią także kandydatów do szkół teatralnych.

Kandydaci mogą się zapisać u instruktora 14 września w czasie DNIA OTWARTEGO w godz. 16-18 ( hol CK) oraz w pozostałe piątki września w godz. 17-18 (wtedy trzeba trafić na scenę do sali widowiskowej CK) albo każdego innego dnia we wrześniu w sekretariacie Centrum Kultury w Pieszycach, ul. M. Kopernika 37, tel: 74 836 53 41, w godzinach pracy CK.

Spotkanie organizacyjne adeptów odbędzie się 5 października 2018 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury

Spotkanie organizacyjne obecnego składu zespołu będzie 7 września 2018 r. o godz. 17:00 w Sali widowiskowej – rozpoczynamy próby wznowieniowe spektaklu „Crash – Test”

Próby odbywają się raz w tygodniu, w piątki w godzinach 16 – 20, chyba, że umówimy się w innych godzinach. Odpłatność za zajęcia wynosi 25 zł za miesiąc. Opłaty wnoszone są z góry za dany miesiąc.

Zajęcia prowadzi Grzegorz Stawiak - instruktor-reżyser, teatrolog, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie; więcej informacji o nim i jego działaniach na: www.teatr-ed.pnet.pl Można zapytać go o szczegóły telefonując na nr: 607 104 795.