Brombowe zajęcia w Bibliotece prowadzone przez Panią Grażynę Król już za nami. Inspiracją do wspólnej zabawy była książka Macieja Wojtyszki pt. „Bromba i inni”. Dzieci miały okazję poznać niezwykłe postaci występujące w opowiadaniach M. Wojtyszki i przez tydzień wcielały się w Pciuchy, Gżdacze, Fikandery, Psztymulce i Glisandry. Zabawnie wszyscy wyglądali w czapkach Pciucha 24, wędrując w czasie i dostarczając spóźnione przesyłki. Dużo frajdy sprawiło wszystkim tworzenie własnych wszechświatów oraz walka Gżdaczy i balonowych wszechświatów. Nie zabrakło w czasie zajęć zabaw ruchowych. Były rozgrywki piłkarskie Pućków i Paćków, tenis stołowy oraz wariacje z chustą Klanzy. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki i dyplomy uczestnictwa. Pysznymi babeczkami i karmelkową herbatką uczciliśmy urodziny kilku uczestników zajęć, odśpiewując im oczywiście sto lat.