W dniach od 2 do 6 lipca w MBP-CK odbyły się zajęcia wakacyjne, które poprowadziła jedna z naszych instruktorek Adrianna Wiśniewska. Uczestnicy zajęć w formie warsztatów rękodzieła poznali wiele technik, które mogą stać się inspiracją i nową pasją, poznali możliwości działania w grupie oraz alternatywne formy spędzania czasu wolnego. Były to spotkania rozwijające kreatywność dzieci i wspomagające ich rozwój plastyczny. Podczas tygodniowych zajęć dzieci wykonały: obrazy na płótnie, biżuterię, nadruki na torbach lnianych i poduszkach, scrapbooking. Ponadto uszyły własnoręcznie maskotki. Warsztaty dały możliwość poznania różnych technik artystycznego zdobienia i tworzenia z przedmiotów powszechnego użytku prawdziwych dzieł sztuki. Używając różnorodnych materiałów i stosując odpowiednie dla nich techniki można wyczarować wspaniałe ozdoby i przedmioty użytkowe. Co dobre szybko się kończy… zapraszamy więc na kolejne wydarzenia organizowane w MBP-CK. Zajęcia dofinansowane ze środków o wsparcie realizacji zadania publicznego z profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii na organizację wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Pieszyce.