Dzisiaj 25.06.2018r w Bibliotece, odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dla dzieci. Zakończyła je grupa przedszkolaków Promyczki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek. Inspiracją do wspólnej zabawy, były książki Ewy Nowak „Jezioro łabędzie”, Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak „Basia i taniec’ oraz „Barbie i magiczne baletki”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o historii baletu i kompozytorze Piotrze Czajkowskim, prezentowanej przez Panią Grażynę Król. Następnie obejrzały fragment baletu „Jezioro łabędzie” i fragment bajki filmowej „Roztańczona Angelina balerina”. Łabędziowymi cukiereczkami i wspólnymi podziękowaniami, zakończyliśmy to wyjątkowe spotkanie.