Jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci szczególnie na drodze doskonale wiedzą dorośli. Dzieciom należy jak najwcześniej uświadamiać niebezpieczeństwa jakie mogą im grozić i w jaki sposób mają reagować w sytuacjach zagrożeń. Z tymi trudnymi tematami zmierzyły się dzieci z rościszowskiej biblioteki podczas cotygodniowych zajęć pod hasłem: „Bezpiecznie w domu, na drodze, w czasie zabawy”, które miały miejsce dnia 15.06.2018r. Plansze edukacyjne przypomniały o czym mówią najważniejsze znaki drogowe, zabawa ruchowa w „światła”- jakie są prawa i obowiązki pieszego. Opowiadanie” Klementynka i babcia” uświadomiła jak reagować gdy ktoś zasłabnie i jakie są najważniejsze numery alarmowe. Zagraliśmy w grę planszową: „Droga do szkoły”, która bawiąc uczyła, że nie należy ufać obcemu gdy proponuje podwiezienie samochodem, nigdy nie wbiegać na ulicę, oraz którą stroną jezdni poruszamy się gdy nie ma chodnika( szczególnie jest to trudne w Rościszowie). Praca plastyczna bezpieczna zebra utrwaliła zasadę przechodzenia przez jezdnię tylko w dozwolonych miejscach.