W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w rościszowskiej bibliotece odbyło się spotkanie pod hasłem: „Poezja kresów w twórczości Adama Lizakowskiego” połączone z promocją najnowszej książki autora „ Jak zdobyto Dziki Zachód”. Znajdziemy w niej opowieść emigranta zmagającego się z bagażem doświadczeń życiowych zebranych między Dolnym Śląskiem a Kalifornią. Poeta ciekawie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty najnowszych wierszy i poematów głęboko osadzonych w historii i wiedzy faktograficznej naszych terenów. Na uwagę zasługuje imponująca wiedza historyczna autora czyniąca Go kronikarzem, reportażystą oraz wielkim ambasadorem naszej małej i dużej ojczyzny w świecie. Przybyli goście z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w barwną opowieść o ludziach przybyłych z Kresów zasiedlających Ziemie Odzyskane, ich losach z wyraźnym podkreśleniem wielokulturowości. Widać tu podobieństwo do rzeczywistości życia w Ameryce, gdzie Adam Lizakowski wiele lat przebywał, a którą również zamieszkują ludzie wielu narodowości. Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze i dla większości odbiorców było prawdziwą ucztą duchową. Warto sięgnąć po najnowszą poezję Adama Lizakowskiego, ponieważ mówi o ważnych rzeczach dotyczących mieszkańców Dolnego Śląska i ziemi dzierżoniowskiej.