W czwartek 10 maja w ramach Tygodnia Bibliotek gościliśmy 48-osobową grupę bibliotekarzy ze Zgorzelca i powiatu zgorzeleckiego.
Podczas spotkania nasi goście zwiedzili budynek główny MBP-CK w Pieszycach o raz Filię w Rościszowie, zapoznali się z prowadzoną przez nas działalnością kulturalną i projektami które realizujemy.

Celem wizyty było zainspirowanie się do podejmowania nowych wyzwań w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych, zarówno na rozbudowę infrastruktury, jak i działalność merytoryczną oraz realizację działań wykraczających poza tradycyjne zadania biblioteki. Jesteśmy dobrym przykładem, że nawet małe instytucje mogą dużo zyskać sięgając po środki pozabudżetowe.
Wizyta była dobrą okazją do wymiany dobrych praktyk między instytucjami.