„ZATAŃCZĄ KSIĄŻKI MUZYKĄ, CZYLI 70-te URODZINY KSIĄŻKOWEJ RODZINY”
W tegorocznym TYGODNIU BIBLIOTEK obchodziliśmy 70-te urodziny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pieszycach. Uczciliśmy to wielką uliczną manifestacją czytelniczą, która wyruszyła spod Urzędu Miejskiego wraz z Panią Burmistrz Dorotą Konieczną – Enozel i Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Ryszardem Kondratem. To właśnie przy Urzędzie Miasta w 1948 r. powstała Miejska Biblioteka Publiczna, którą prowadziła Pani Marianna Konarska z domu Górska. Kolorowy korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Bielawy i Zespół „Uciecho-Wianki” wzbudził duże zainteresowanie wśród mieszkańców Pieszyc. W ten sposób chcieliśmy złożyć ogromny ukłon naszym czytelnikom, dzięki którym nasza praca ma sens, a Biblioteka tętni życiem. To wspaniałe święto rozpoczął pokaz wypuszczonych przed Centrum Kultury 70-ciu gołębi i balonów z helem. Następnie dyrektor MBP-CK, Pani Lidia Zakrzewska-Strózik, przekazując symboliczny klucz do serc naszych czytelników zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Nasi czytelnicy: przedszkolaki, uczniowie, seniorzy są wyjątkowi i radośnie z nami świętowali ten czytelniczy Wieczór Jubileuszowy, prezentując się wspaniale na scenie. Spotkanie prowadziła kustosz biblioteki - Pani Grażyna Król wraz z Paniami bibliotekarkami - Joanną Mrzygłód i Bożeną Korzeniowską. Podobno było niestandardowo…..to i dobrze.

Piękne podziękowanie składamy naszym sponsorom, ZARZĄDOWI SGB BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W DZIERŻONIOWIE Paniom: ELŻBIECIE NOWAKOWSKIEJ-AKKERMANS, ANECIE RAKOCZY, ELŻBIECIE WRÓBLEWSKIEJ oraz RADNYM RADY MIEJSKIEJ PIESZYC.

DZIĘKUJEMY PANI BURMISTRZ DOROCIE KONIECZNEJ – ENOZEL za objęcie HONOROWYM PATRONATEM tego czytelniczego wydarzenia.

Dziękujemy wolontariuszom: Antosi Kajkowskiej, Patrycji Majdańskiej i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia.