O tym, że „Książka nas uczy, książka cieszy, czasem zadziwi nas niemało albo po prostu tak rozśmieszy…” mogły przekonać się dzieci uczestniczące w cotygodniowych zajęciach w filii rościszowskiej biblioteki dnia 20.04.2018 r. Głównym bohaterem tym razem były „Książki”, które w liście do dzieci przekazały szereg informacji i dobrych rad jak należy o nie dbać i jak korzystać by służyły jak najdłużej. Rozsypanka słowna posłużyła by prześledzić drogę powstawania książki, a układane puzzle ułożyły tytuły znanych bajek i baśni. Dzieci wsłuchując się w fragmenty bajki „ O krasnoludkach i sierotce Marysi” wspaniale odgadły imiona bohaterów i sprawnie dopasowały do nich charakterystyczne powiedzonka. Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej – krasnoludka, który w zabawny sposób zachęcał do czytania książek i korzystania z biblioteki.