"Wiem co jem czyli zdrowo i wesoło" - to temat cotygodniowych, piątkowych zajęć dla dzieci zrealizowanych w rościszowskiej filii biblioteki dnia 6.04.2018 r. Każda okazja jest dobra, aby porozmawiać o zdrowiu i kształtować u najmłodszych dobre nawyki żywieniowe. Wiadomo, że dzieci chętniej jedzą to co same przygotują, dlatego nie brakło tego dnia wesołych kanapek, soku wyciśniętego ze świeżych owoców i warzyw, oraz bomby witaminowej w postaci kolorowego koktajlu. Doskonałą porcją pozytywnej energii były zabawy w „witaminowe kręgi”, wspólna lektura opowiadania pt.: „ Basia i warzywa”, oraz sprawnie rozwiązywane rebusy i krzyżówki tematyczne. Podczas pracy plastycznej „piramida zdrowia” dzieci połączyły przyjemne z pożytecznym i poznały produkty które służą zdrowiu i te których nie powinno się jeść w nadmiarze obiecując tę zasadę stosować w praktyce.