Święta już za progiem, „ Wielkanocna babka” to nieodłączny symbol dążenia do doskonałości, wzrastania w wierze i miłości. By zmierzyć się z tym zadaniem dzieci z rościszowskiej biblioteki dnia 23.03.2018r. znając swoje zdolności kulinarne postanowiły upiec właśnie babeczki. Pod fachowym okiem Pani Ani z dużym zaangażowaniem, samodzielnie mieszały ciasto wsypując wcześniej odmierzoną mąkę, jaja, cukier i pozostałe składniki. Po napełnieniu foremek babeczki wylądowały w piekarniku, a ich zapach sympatycznie pobudzał nasze apetyty. W myśl hasła, że integracja i dobra zabawa to nasz cel, dzieci wspólnie z rodzicami wykonały kartkę wielkanocną wykazując przy tym niemałą inwencję twórczą. Radości przy dekorowaniu wypieków było wiele, a jeszcze więcej przy ich degustacji. Wszyscy orzekli, że z tak nieskomplikowanego przepisu babeczki wyszły przepyszne i oczywiście każde dziecko otrzymało je do domu. Dziękuję wszystkim za udział, szczególnie Pani Ani za wielkie serce i kreatywne podejście do przekazywania wiedzy kulinarnej.