Bardzo Pałaszowo i Elfowo, było dzisiaj w Bibliotece. Wszystko za sprawą Pana Marcina Pałasza, który w ramach promocji czytelnictwa, już drugi raz gościł w naszej placówce. Spotkanie rozpoczęła Pani Grażyna Król, witając serdecznie pisarza i dzieci wraz z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieszycach. Pan Marcin, z uśmiechem na ustach opowiadał o swojej wyjątkowej przygodzie z pisaniem, zabawnych historiach oraz jak powstają jego opowieści. Urzekł wszystkich obecnych swoim poczuciem humoru oraz spontanicznym zachowaniem. Autor chętnie odpowiadał na zadawane pytania. Na zakończenie Pan Marcin podpisywał swoje książki. Radośni i uśmiechnięci uczestnicy , (bo przecież „Słowa niosą uśmiech”- motto M. Pałasza), niechętnie wracali do szkoły.