Po raz kolejny organizujemy w Bibliotece akcję ZOSTAŃ CZYTELNIKIEM NA CAŁE ŻYCIE. Dzisiaj 27.02.2018r odwiedziła Bibliotekę klasa 1b ze Szkoły Podstawowej Nr1. Dzieci wraz z Paniami, Agatą Szel i Anną Chwiećko mimo mrozu dotarły na spotkanie. Celem tego edukacyjnego spotkania, prowadzonego przez Panią Grażynę Król, oprócz przedstawienia krótkiej historii papieru, książki i drukarstwa, było zwiększenie zainteresowania biblioteką, a przede wszystkim książką i czytelnictwem. Nikt nie rodzi się czytelnikiem. Czytelnika trzeba wychować, a zamiłowanie do czytania musi być obudzone przez inne osoby. Dlatego edukacja i proces wychowania dzieci na „pożeraczy książek” jest ważny i ważne są wszystkie drogi inicjacji czytelniczej.