O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka wiadomo nie od dziś, ale nie wszyscy wiedzą, że większych osobników nie należy obejmować ramionami, a spotykając nieznajomego, groźnie wyglądającego psa trzeba przyjąć postawę „słupa”, czy „żółwia”, nie stawać do niego tyłem i nie patrzeć mu prosto w oczy. Tych i innych ciekawych faktów z życia naszych czworonożnych – mimo wszystko przyjaciół - dowiedziały się rościszowskie dzieci na cotygodniowym spotkaniu w bibliotece dnia 23.02.2018r. Reksio i jego przygody to kultowa lektura wielu pokoleń. Na jej podstawie uczestnicy rozwiązali krzyżówkę, ułożyli krótkie opowiadanie, oraz puzzle dotyczące psich bohaterów różnych bajek. Nie było zaskoczeniem, że jak zawsze uczestnicy świetnie poradzili sobie z wykonaniem pieska w formie orgiami, a że Reksio kojarzy się z pieczątkami nie zabrakło i tej zabawy, której efektem były nie tylko pojedyncze postaci z bajki o Reksiu, ale całe podwórko zabawnych zwierzątek. Dziękuję wszystkim za udział w spotkaniu zapraszam na następne tym razem o kotkach.