„Przyjaciele- 20 lat” - taki tytuł miał wernisaż wystawy malarstwa Mariana Wódkiewicza zorganizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej- Centrum Kultury w Pieszycach. Po raz 20 mieliśmy okazję oglądać wyjątkowe w swej wymowie obrazy pana Mariana. Urzekały prostotą wyrazu i oryginalnością kolorów. Jak zwykle, wystawa zgromadziła dużą rzeszę miłośników twórczości p. Wódkiewicza, grono przyjaciół i znajomych oraz pasjonatów malarstwa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria, której nagrodą był obraz przestawiający jedną z ulic Pieszyc. Nagrodę wylosowała Pani Karolina Miś- Jagodnicka. Niespodzianką tegorocznej wystawy była promocja lokalnego browaru z Bielawy.