16 lutego 2018 r w MBP-CK w Pieszycach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”.

Uczestnicy prezentowali wybrane dowolnie wiersze lub fragmenty prozy i wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii „Młodsi” tj., uczniowie klas IV-VI wystąpiło 9 uczestników, zaś w kategorii „Starsi” czyli uczniowie kl. VII i gimnazjum wystąpiły 4 osoby. Jury w składzie: Sandra Szczygieł, Zdzisław Maciejewski i Tadeusz Żurawek wytypowało w każdej kategorii po dwóch finalistów, którzy tym samym zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Są to:

w kategorii „Młodsi”:
- Blanka Protaziuk
- Emilia Wolińska
w kategorii „Starsi”:
- Jonasz Protaziuk
- Łukasz Przetocki

Ponadto Jury wyróżniło: Kingę Makowską, Karolinę Wagnerowską, Katarzynę Dolinną i Aleksandrę Ostrowską.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach konkursu.